Genel

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanıyor

19 mayıs

Türkiye’de bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri gerçekleştiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘HEPYAŞIMIZ19’ sloganıyla ülke genelinde 15-21 Mayıs tarihleri arasında kültürel, sanatsal ve spor aktiviteleri düzenliyor. 

19 mayıs ata

19 Mayıs kutlamaları sabah saat 09.30’da Anıtkabir’de düzenlenen törenle başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasaploğlu başkanlığındaki heyetin Anıtkabir ziyaretinin ardından kutlamaların TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretleri yapılıyor.  “Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programıyla tarihi ve kültürel zenginliklerimizi de yerinde görüp milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacak olan temsilci gençler, Ankara’da bulundukları sürede Anıtkabir, I. Ve II. Meclis, Hacı Bayram-ı Veli Cami, Tacettin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile Hamamönü’nü de ziyaret edecekler. Gençler, “Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programı kapsamında, Ankara-Samsun ve Amasya illerini kapsayan kültür ve tarih programına da katılacaklar. Akşamda, Başkent Millet Bahçesinde saat 20.00’de Sinan Akçıl konseri düzenlenecek.

19 mayıs

‘’Daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye hedeflerine gençlerimizle ulaşacağız’’

Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da, millet egemenliği ve tam bağımsızlığımız için yaktığı meşalenin heyecanını ve coşkusunu, Cumhuriyetin 100. Yılında aynı ruh ve heyecanla yaşadığını vurguladı. Türkiye’nin geleceğe olan yürüyüşünde tek güvencesinin Atatürk’ün işaret ettiği gibi gençler olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, ‘’Bilimde, sporda, sanatta ve hayatın tüm alanlarında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye hedeflerine gençlerimizle ulaşacağız’’ dedi. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  Sağlık Emekçilerinden 7. Toplu Sözleşme Uyarısı! 2 Gün İş Bırakacaklar!

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu