Genel

İl Müdürleriyle Buluşan Bakan Tekin: MEB’e Saldırılara Rağmen Başarıya Ulaştık!

bakan tekin

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) koltuğuna yeni oturan Bakan Yusuf Tekin, deprem bölgesi dışındaki 71 ilin il milli eğitim müdürleriyle bir toplantı düzenleyerek bir araya geldi. Başkent Öğretmenevi’nde dün düzenlenen toplantıda Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni dönemde her fırsatta, belli aralıklarla eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulunacaklarını ifade etti. Bakan Tekin’in toplantıda Millî Eğitim Bakanlığının geçmiş yıllarda olduğu gibi zaman zaman belli kesimlerce çeşitli saldırılara ve iftiralara maruz kaldığını söyleyerek, bu saldırılara ve karalama kampanyalarına karşı mücadele ettiklerini kaydetti. 

İlgili Makaleler

Bakan Tekin’den İl Müdürlerine ‘Ekip Ruhu’ Vurgusu!

Bütün saldırılara rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen uygulamaların başarıya ulaştığını belirten Tekin şunları söyledi: “Millî Eğitim Bakanlığında tüm bunlara rağmen başarılı olduysak bunun yegâne sebebi aramızda kurduğumuz güçlü kardeşlik ve istişare kültürü oldu. Attığımız her adımı, yaptığımız her işi il müdürlerimizle, Bakanlıktaki arkadaşlarımızla konuşarak yaptık. Bize bu mücadelede güç veren en önemli husus, buydu. Geçmişte böyle bir çalışma ortamı, böyle bir iklim oluşturmuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve bizlerin de gönülden sahip çıktığı Türkiye Yüzyılı inşası sürecinde bir yerde yer alacaksak, bu inşayı birlikte gerçekleştireceksek bunun yolu, yeniden ekip ruhuyla hareket edebileceğimiz bir ortamın oluşturulmasından geçer” değerlendirmesinde bulundu. 

bakan tekin

“Türkiye Yüzyılının İnşaası İçin Hiçbir Fedakarlıktan Kaçınmayacağız!”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim ailesi olarak Türkiye Yüzyılı’nın inşası için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını vurgulayarak il milli eğitim müdürlerine seslendi: “Sizlere gönülden bir çağrıda bulunuyorum: Bu mücadeleyi birlikte yürütelim. Türkiye’nin maarif sistemine katkı verebilecek, gelecek kuşakların inşa edilmesini temin edecek adımları hep beraber atalım. Birlikte yol yürüdüğümüz takdirde bu süreçte başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.” 

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den 31 Mart Mesajı !

MEB Maarif Davası İçin Mücadele Edecek

Millî Eğitim Bakanlığı’nın, bütün mensuplarıyla tek yürek olarak aynı ideal doğrultusunda maarif davası için mücadelesine devam edeceği vurgusunda bulunan Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Buradan ayrılıp ilinize vardığınızda öğretmenlerimiz başta olmak üzere il müdür yardımcılarımız, ilçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve idari personelimizle hep beraber bir aile ortamı oluşturmaya çaba sarf etmenizi arzu ediyorum. Ancak bunu yaparsak başarılı olabiliriz. Bizim kısa vadede gündemimizdeki en önemli adım, bu. Yoldaki yürüyüş adabımızı, yürüyüş usulümüzü bir harmoni üretecek şekilde inşa etmek. Ben birlikte yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımızın her daim arkasında olacağımı deklare ediyorum. Yeter ki vicdanımıza, maddi ve manevi sorumluluklarımıza ve bu ülkeyle ilgili hayallerimize uygun hareket edelim. İnşallah, bu şekilde yola çıkacağız.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu