Genel

İYTE’de Mezuniyet Çoşkusu Yaşandı

İYTE’de Mezuniyet Çoşkusu Yaşandı

İYTE’nin 26. dönem mezunları, İYTE Şenlik Alanında düzenlenen törenle diplomalarını aldı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2022-2023 Akademik Yılı lisans ve lisansüstü programlarını başarıyla tamamlayan 735 mezun, İYTE Şenlik Alanında kep atarak diplomalarını aldı.

İlgili Makaleler

Mezuniyet töreninde mezun olan öğrencilere seslenen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, “Güzel ülkemizin bilim ve teknoloji üssü olan çok iyi bir üniversiteden mezun oldunuz, ülkemizin küresel rekabette güçlü olmasını sağlayacak olan sizlersiniz, sizlere inancım sonsuz.” dedi.

 

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran: "Evlatlarınız, Burada Elde Ettikleri Kazanımlar İle Birer Lidere Dönüştüler"

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran: “Evlatlarınız, Burada Elde Ettikleri Kazanımlar İle Birer Lidere Dönüştüler”

Konuşmasında anne-babalara da seslenen Rektör Baran şunları söyledi, “Bize emanet ettiğiniz evlatlarınız, İYTE’de elde ettikleri kazanımlar ile ülkemizin bugününü ve geleceğini inşa edecek birer lidere dönüştüler. Bundan yıllar önce yuvasından uçan kuş misali üniversitemize gönderdiğiniz evlatlarınızın, artık ayakları üzerinde dimdik durabilen, toplumun problemlerini öngörebilen, engelleyen ve var olan problemlerine bilimsel çözümler üretebilen uzmanlara, ülkemizin uluslararası saygınlığı ve itibarı ile ülkemizin ve insanlığın ortak aydınlık geleceğine büyük katkılar sunabilecek bilim diplomatlarına, büyükelçilerine,  güçlü liderlere dönüştükleri müjdesini büyük bir mutluluk ve gururla sizlerle paylaşmak isterim.”

 

Karşımızda Pek Çok Fırsat ve Meydan Okuma Var

Karşımızda Pek Çok Fırsat ve Meydan Okuma Var

İYTE 2022-2023 Akademik Yılı birincisi olarak konuşma yapan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik Bölümü mezunu Reyhan Ay; “Bir mezun olarak yeni bir dönemin başlangıcındayız. Karşımızda pek çok fırsat ve meydan okuma var. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olarak kazandığımız değerleri ve bilgi birikimini her daim gönlümüzde taşıyarak, başarılarımızı artırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Reyhan Ay daha sonra gelenekselleşen İYTE mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, Enstitü birincisi unvanını ölümsüzleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından ödül töreni yapıldı. Not ortalamasıyla Enstitü genelinde, fakülte bazında ve fakültelerin tüm bölümlerinde ilk üçe giren öğrencilere Rektör Baran, rektör yardımcıları, dekanlar ve bölüm başkanları tarafından hediyeleri takdim edildi.  Törende ayrıca, yine İYTE’de gelenekselleşen “En İyi Ders Tasarım” ve “En İyi Ders Veren Eğitici” ödülleri de sahipleriyle buluştu.

  Eğitimde Müfredat Değişiyor !

Fotoğraf Çekimi

Ödül töreninin ardından İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden mezun olmaya hak kazanan lisansüstü ve lisans öğrencileri Enstitü Müdürü ve bölüm başkanlarından diplomalarını alarak, bu mutlu günün ansına fotoğraf çekildi. Tören sonunda tüm mezunlar ışık gösterisi ve müzik eşliğinde kep atarak üniversitenin bitişini kutladı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu