Sağlık

Bakan Koca, “754 Bin Suriyeli Bebeğimiz Dünyaya Geldi”

Bakan Koca'nın Suriyeliler hakkındaki açıklaması tepki çekti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın, “4 bin Suriyeli sağlık çalışanını istihdam ettik” açıklamasına Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikasından (HEP-SEN) tepki geldi.

Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde Suriyeli sağlık çalışanları ve Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin sağlık tedavileri hakkında bir bilgi paylaştı. Bakan Koca, açıklamasında, “4 bin Suriyeli sağlık çalışanını istihdam ettik. -Suriyelilere 3 milyondan fazla yataklı tedavi yaptık. -Suriyelilere 97 milyon poliklinik hizmeti yaptık. -Suriyelilere 2 milyon 600 bin ameliyat yaptık. -754 bin Suriyeli bebeğimiz dünyaya geldi” bilgisini aktardı.

Sağlığı Bozulan Binlerce Gencin Durumundan da Gurur Duyuyor musunuz ?

Ancak sağlık iş kolundaki sendikalar Bakan Koca’nın bu açıklamasına tepki gösterdi.Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikasından (HEP-SEN) Başkanı Yunus Şimşek, şunları söyledi, “Sayın Bakan, ataması yapılmadığı için hayatına kıyan mezunların; sağlık fakültelerinden,sağlık meslek yüksekokullarından mezun olup ataması yapılmadığı için sağlığı bozulan binlerce gencin durumundanda gurur duyuyor musunuz?”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

 

  Göğüs Cerrahisi Uzmanı Akciğer Kanserine Yenik Düştü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu