Sağlık

Diyetisyen Adsız’dan Stres Azaltıcı Besin Önerileri

stress

İnsan sağlığını tehdit eden en önemli sorunlardan biri olan stresle nasıl başa çıkabiliriz? Beslenme ve stres arasında bir ilişki var mıdır? Yediğimiz içtiğimiz besinler stresimizi azaltmamıza yardımcı olur mu? Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın ‘Sağlıklı Yaşam İçin Sağlıklı Beslen’ haber köşesinde bu hafta Diyetisyen Beyza Mekseliyna Adsız beslenme yoluyla stresi azaltmanın tüyolarını verdi. 

diyetisyen mekseliyna

Stresi Azaltan Yiyeceklerle Mutluluk Hormonu Salgılanır

Hızlı, tempolu gündemi hareketli olan hayatımızda stresin genel sağlığımızı etkileyen yaygın bir sorun haline geldiğine dikkat çeken Diyetisyen Adsız, besleyici bir  program ile stresin etkilerinin azaltılabileceğine işaret etti. Adsız, “Bugün stresi azaltmaya yönelik bazı besinleri keşfedeceğiz. Bu besinleri günlük rutinimize ekleyerek vücudumuzu ruhsal ve fiziksel yönden tam bir iyilik haline getirebiliriz. Stresi azaltmak için ne yemeliyiz diye düşündüğünüzde, karşınıza çıkan besinlerin sağlıklı yiyecekler olması önerilir. Eğer strese girdiğinizde kendinizi sağlığınız için zararlı besinlerle mutlu etmeye çalışırsanız; bir süre geçtikten sonra bu besinlerin yan etkisini bedeninizde görebilirsiniz. Stresi azaltan yiyecekler sayesinde vücudunuzdaki mutluluk hormonu salgılanacak ve kaygıdan kısa sürede kurtulacaksınız” dedi. 

 

Stres Azaltan, Kaygı Gideren Yiyecekler

Balık, Muz, Avokado, Fındık, Kuru Üzüm, Bitter Çikolata, Yaban Mersini, Süt, Kinoa, Kabak Çekirdeği, Yumurta, Portakal.  (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  Havaili Dr. Shintani’den Sosyal Medyada Kanseri Gerileten İlaç Açıklaması

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu