Sağlık

Dr. Ümit Aktaş Sahte Paylaşım Yapanlara İsyan Etti!

Dr. Ümit Aktaş Sahte Paylaşım Yapanlara İsyan Etti!

Dr. Ümit Aktaş, adını kullanarak ürün pazarlamak amaçlı sahte paylaşım yapanlara karşı sosyal medya hesabından uyarı niteliğinde bir video paylaşarak tepki gösterdi.

Kitaplarının yanı sıra katıldığı televizyon programlarında aktardığı bilgiler ve sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar ile büyük bir geniş kitleye ulaşan Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş, her geçen gün artan sahtekârlık olaylarına dikkat çekerek, kamuoyuna uyarıda bulundu.

Dr. Ümit Aktaş Sahte Paylaşım Yapanlara İsyan Etti!
Dr. Ümit Aktaş Sahte Paylaşım Yapanlara İsyan Etti!

“Bu sahte paylaşımlara itibar etmeyin!”

Konuyla ilgili açıklama yapan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Birtakım sahtekârlar maalesef Youtube kanalımda yer alan videolarımı montajlayarak ya da fotoğraflarımı kullanarak sahte ürün pazarlıyorlar. Diyabeti yok ettiği iddia edilen bir takım sahte ürünleri, sanki onlara röportaj vermişim gibi, benim ürünümmüş gibi pazarlamaya çalışıyorlar. Bizim diyabet çayı adı altında bir ürünümüz yoktur. Hastalarımız için ürettiğimiz takviyeler, Dr. Ümit Aktaş markasını taşırlar ve sadece kendi web sitemiz İlaçsız Yaşam’da bulunurlar. Size diyabeti bir ayda yok edeceğini söyleyen birtakım çaylar, ürünler satmaya çalışan bu şahıslar dolandırıcıdır. Dikkatli olun, bu paylaşımlara itibar etmeyin! Diyabetin tek tedavisi beslenmedir.” ifadelerine yer verdi.

Hastaları ve takipçilerinin haber vermesi ile çok sayıda dolandırıcının sosyal medyanın yanı sıra farklı mesajlaşma kanallarından da paylaşım yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Dr. Ümit Aktaş, izinsiz videolarını, fotoğraflarını ve ismini kullanarak sahte paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da dile getirdi. (BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

  Bakan Koca, Erzincan’daki Toprak Kayan Alanda Alınan Önlemleri Açıkladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu