Genç Doktor Melike Sargın İlhan Neden öldü ? 

Genç Doktor Melike Sargın İlhan Neden öldü ? 

27 yaşındaki Doktor Melike Sargın İlhan, 23 Nisan tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde girdiği böbrek taşı ameliyatında yaşamını yitirdi. Savcılık şüpheli ölüm hakkında soruşturma başlattı. 

Aynı hastanede asistan doktor görevli olan Melika Sargın İlhan’ın ölümü hakkında soruşturma başlatıldı. 

Kırıkkale Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görevli asistan doktorun böbrek taşı ameliyatından sağ çıkamaması, “Operasyonda ihmal mi var” sorunlarını gündeme getirdi. Olayla ilgili soruşturma açıldı. 

Çok Basit Bir Ameliyat Dediler, Ameliyattan Çıkamadı ! 

Acılı baba Halil İbrahim Sargın, şunları söyledi, “Acil Servisteki doktorlar üroloji doktoruna haber verelim dediler, üroloji doktoru ile konuştuk, taşın 6 mm olduğunu, ağrı çekme yarın bunu basitçe alırız dediler. Çok basit bir operasyon dediler.  Sabah saat 10.00’da ameliyathaneye aldılar. Alış o alış. Çocuğum bir türlü dışarıya çıkmadı. Bilgileri de vermediler doğru dürüst. Çocuğu içeride bitirmişler, entübe olduktan sonra bize öldükten sonra haber verdiler” 

Dr. Melike Sargın İlhan’ın Ameliyat Yapanlar Üroloji Asistanı ve Anestezi Asistanı 

Kızının durumu hakkında bilgi almak için Ankara’dan Kırıkkale Tıp Fakültesi Hastanesi’ne doktor çağırdıklarını anlatan acılı baba, “Ankara’dan tanıdık doktorları çağırdık onlar geliyor. Bunların ilgili bölümleri, Anestezi Anabilim Dalı başkanı gelmiyor. Ameliyatı yapanlar üroloji asistanı ve anestezi asistanı. Başka kimse yok. Çocuğu orada entübe ettiler, en sonunda da öldürdüler. Biz çok acılıyız. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.

Anne : “Bir Saatlik Ameliyat 6 Saatlik Ameliyat Oldu” 

Dr. Melike Sargın İlhan’ın annesi, “23 Nisan’da ameliyat mı olur, tatil. Kızım ameliyata giriyor bir saatlik ameliyat oldu 6 saatlik ameliyat. Benim kızımı öldürdüler” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu