MEB Öğretmenler İçin Başvuru Süresini Bugün Saat 23,59’a Kadar Uzattı!

MEB Öğretmenler İçin Başvuru Süresini Bugün Saat 23,59’a Kadar Uzattı!

Milli Eğitim Bakanlığı, 24-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek mesleki çalışma programlarına istedikleri illerde katılmak isteyen öğretmenler için başvuru süresini uzattı. Buna göre, öğretmenler başvurularını bugün saat 23.59’a kadar yapabilecekler.

Eğitim Yılı ve Mesleki Çalışmalar

2023-2024 eğitim öğretim yılı, 14 Haziran Cuma günü karne dağıtımıyla sona erecek. Öğretmenler ise Kurban Bayramı tatilinin ardından, 24-28 Haziran tarihleri arasında mesleki çalışma programlarına katılacaklar.

Yüz Yüze Mesleki Çalışmalar

Bu yıl mesleki çalışmaların yüz yüze yapılması kararlaştırıldı. Öğretmenler, mesleki çalışmalarını görevli oldukları okullar dışında, tercih ettikleri farklı il ve ilçelerde yapabilecekler. Bu imkandan yararlanmak isteyen öğretmenler, başvurularını “veri.meb.gov.tr” internet adresinden yapabilecekler.

Başvuru Süresinin Uzatılması

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki çalışmalarını farklı illerde yapabilmeleri için başvuru süresini bugün saat 23.59’a kadar uzattığını duyurdu. Bu sayede öğretmenler, görev yaptıkları okul yerine istedikleri başka bir il veya ilçede mesleki çalışma programlarına katılabilecekler.  (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu