Ödemiş Devlet Hastanesi’nin İsmine Leke Düşüyor

“Ödemiş Devlet Hastanesi’nin İsmine Leke Düşüyor”

Ödemiş Devlet Hastanesi hakkındaki iddialar bitmek tükenmek bilmiyor. Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, hastanedeki problemlerin kaynağı olarak Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara’yı   gösterdi.

Haksızlık ve Hukuksuzluğun Vücut Bulmuş Hali !

Kocak, “Ödemiş Devlet Hastanesi’nde haksızlık ve hukuksuzluğun vücut bulmuş hali sağlık bakım hizmetleri müdürü olarak çalışıyor” dedi.

Vakkas Kara İçin Müfettiş Raporuna Rağmen Adalet Ne Zaman Tecelli Edecek ?

Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Değerli basın mensupları Ödemiş Devlet Hastanesi’nde bir süredir devam eden problemlerin tek kaynağı; Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olan Vakkas Kara için yayınlanan müfettiş raporuna ve kendisine tebliğ edilen cezaya rağmen adalet ne zaman tecelli edecek?  Ödemiş Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ve aynı zamanda Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyesi olan Vakkas Kara yaptığı çalışmalar ve uygulamalar sebebiyle adeta çalışanların gözünde bir adaletsizlik ve haksızlık sembolü haline dönüşmüştür. Hakkında yapılan ihbar ve şikayetler sonrasında mobing yaptığı ve usulsüz olarak nöbet tutmadığı halde tutmuş gibi göstererek fazla para alarak deliller ve şahitler neticesinde para iadesini geri yapmıştır. Fakat yaptığı mobingler çalışanların bize verdiği delil ve bilgiler neticesinde üyelerimize sistematik baskı kurduğu müfettiş raporuna girmiştir. Sendikal ayrımcılık yapmak ve zimmete para geçirmek suçlarından ceza puanı almıştır”

Ödemiş Devlet Hastanesi’nde İş Barışı ve Huzur Bozulmuştur”

“Bu kişinin yaptıklarından dolayı İzmir’imizin güzide hastanelerinden bir tanesi olan Ödemiş Devlet Hastanesi’nin ismine leke düşmektedir. İş barışı ve huzuru bozulmaktadır. Şöyle bir düşünün ki sadece kendisinin yönetim kurulu üyeliği yaptığı sendikaya üye diye hasta vatandaşlarımızı yataklarında tartaklayan kişileri dahi çeşitli kılıf ve bahaneler altında korumaya çalışmıştır. Kendi üyeleri bir yanlış, bir hata yada bir devlet memuruna yakışmayacak hareketlerde bulunmasına rağmen sadece üye diye arkasında durup onun kollamaktan geri durmayan Ödemiş Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara hala görevine devam etmektedir. İlimizde daha önce daha az ceza puanı ile bile “iş yerindeki huzuru bozmak gerekçesiyle” İzmir’deki bazı yöneticiler görevlerinden el çektirilmiştir. Düşünün ki bir kişinin hem sendika yönetim kurulu üyesi hem de idareci olması ne kadar doğrudur”

Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, hastaneki problemlerin kaynağı olarak Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara’yı   gösterdi.

Ödemiş Devlet Hastanesi Diğer İdareci Kadroları ve Vefakar Çalışanları Başarılı İşlere İmza Atmıştır

Müfettiş raporunda şifahen öğrendiğimiz sonucunda Vakas Kara hakkında bir savcılık araştırması tavsiye edilmiş midir? Ve yine aynı raporda “İdareci olarak sözleşmesinin yenilenmemesi uygundur.” İbaresi var mıdır?Bu ibare var ise bu kişi hala görevine nasıl devam etmektedir. Müfettiş raporu ile de sendikal ayrımcılık tespit edilmiş olup, tutmadığı nöbetlerin parasını haksız yere almış olmasına rağmen, devlete zarara uğratmasına rağmen görevine devam etmesi ne kadar doğrudur . Ödemiş Devlet Hastanesi’nde her ne kadar adı yolsuzluk ve hukuksuzlukla anılan Vakkas Kara gibi bir idarecinin olmasına rağmen, Ödemiş Devlet Hastanesi diğer idareci kadroları ve vefakar çalışanları sayesinde bölgesinde başarılı işlere imza atmıştır. Beklentimiz her türlü haksızlık ve hukuksuzluk ile adı anılan Ödemiş Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara içinde adaletin tecelli etmesidir”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu