Genel

Oy İsteyen Cübbeli Ahmet Hoca’ya Diyanet’ten Yanıt Gecikmedi !

Son Mühür Gazetesi’ne konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilisi, “Cübbeli Ahmet Hoca’nın ‘Cumhur İttifakına oy vermeyen günahkar olup azap çeker” açıklamasının dinen bir geçerliliği yoktur” dedi.

İlgili Makaleler

Gündemden düşmemek için marjinal açıklamalarda bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan veto yedi ! Cübbeli Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerdeki açıklamasında “Cumhur İttifakına oy vermeyen günahkar olur azap çeker” dedi. Ancak Cübbeli Ahmet Hoca’ya Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yanıtı çok gecikmedi.

Peygamber Efendimiz Dünya İşlerini Halka Bırakmış !

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilisi Son Mühür Gazetesi’ne konuştu. Yetkili, “Bir partiye oy vermek dinin emri değildir. Tarikat veya kanaat önderleri, üyelerine öneri veya tavsiyelerde bulunabilir. Ancak İslam dini açısından bunun bir değeri yoktur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, “Ben, ancak bir beşerim. Siz, dünya işlerini benden daha iyi bilirsiniz” şeklinde konuşarak hem kendi sınırlarını ortaya koymuş hem de Müslümanların kendisini nasıl algılamaları gerektiğini açıklar. Bu yüzden tarikat liderleri veya kanaat önderlerinin Kur’an’da geçmeyen kurallar dışındaki açıklamalarının dini bir anlamı yoktur. Bu kişileri tarikat veya o grup dışındaki kişilerin ‘vatandaş’ olarak görmesi doğru olacaktır” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Merkezi)  

  Sadece Toz Değil Asbest de Soluyoruz!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu