Sağlık

Sağlıkçıyı Sürgün Etmekte ‘Fuzuli Dilekçe Verdin’ Dönemi!

diyarbakır

Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi İş Yeri Temsilcisi Serdar Büyükdeniz şaşırtan bir gerekçeyle 5 yıldır çalıştığı hastaneden sürgün edildi. Sağlık çalışanı Büyükdeniz’in Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sürgün edilme nedeni fuzuli dilekçe vermek! 

eylem diyarbakır

Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) ulaştığı SES Hastane Temsilcisi Serdar Büyükdeniz, hastanede 5 yıldır çalıştığını, bu süre zarfında hastanede yaşanan birçok usulsüzlükle ilgili yetkili kurumlara dilekçe verdiğini ve bu dilekçeler doğrultusunda hastaneye Sağlık Bakanlığı tarafından müfettişler gönderildiğini 6 Şubat Depremleri sonrası müfettişlerin hastaneden ayrıldığını ifade etti. Fuzuli dilekçe vermek nedeniyle ikaz edilen ardından da telefonla aranarak tayininin çıktığı tebliğ edilen Büyükdeniz hakkında verilen tayin kararını yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Neye ve Kime Göre Fuzuli!

İzindeyken tayin haberini alan Büyükdeniz, “5 yıldır iş yeri temsilcisiyim. Temsilci olduktan sonra hastanede tespit ettiğim usulsüz işlemler, mobbing, haksız görevlendirmeler, başhemşirenin birçok çalışana sendikal mobbing yapması, başhemşirenin eşinin ortak olduğu şirketler aracılığıyla hastaneye çok sayıda malzeme alımı yapılması, malzemelerin şüpheli alımı, komisyonlarda aynı isimlerim sürekli olarak bulunması, alınan malzemelerin kalite açısından uygun olmaması gibi konularda dilekçeler verdim. 6 Şubat depremlerinin ardından sendikal mobbing, usulsüz ihaleler, çalışmayıp riskli birim döneri alanlar, ek mesailer, Covid-19 dönemindeki usulsüz görevlendirmeler, hayali ek mesailer, haksız görevlendirmelerle ilgili soruşturma açıldı. Soruşturmalar henüz bitmemişken müfettişler hastaneden ayrıldılar. Sunduğumuz dilekçeler neye ve kime göre fuzulidir soruyoruz” dedi. Konuyla ilgili dün SES Diyarbakır Şubesi bir basın açıklaması gerçekleştirdi, “sürgün suçtur” açıklaması yaptı. 

dilekçe

Yargıya Başvurmaya Hazırlanıyor

Bireysel olarak 6-7 adet, sendikal olarak 8-10 adet farklı konularda dilekçeler verdiklerini ifade eden Serdar Büyükdeniz, sendika temsilcisi olarak görevini yerine getirdiğini, fuzuli dilekçe yazmak gibi bir konuda suçlanarak ikaz edilmesinin haksızlık olduğunu, dilekçe vermenin anayasal hak olduğunu kaydetti. SES İş yeri temsilcisi ve yetkili sendika temsilcisi olarak sunduğu dilekçelerin hastane raporu niteliğinde olduğunu belirten Büyükdeniz, konuyla ilgili yargı sürecini başlatacağını ifade etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

  Karpal Tünel Sendromu: Ellerinizi Uyuşturan ve Ağrıtan Tehlike

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu